Причини виникнення втрат врожаю зернових культур

Комбайн в полі

Виробництво зерна не закінчується його вирощуванням. Не менш важливо вирощений урожай зібрати без кількісних та якісних втрат. Отже, боротьба з втратами під час збору відіграє важливе народногосподарське значення.

На основі наукових досліджень і практики сільськогосподарського виробництва розроблено багато рішень, що дозволяють вирощувати, збирати і зберігати високі врожаї зернових. Однак ще існують причини, які призводять до втрат врожаю на всіх етапах його отримання.

Втрати зерна, обумовлені біологічними причинами. Найбільше це відноситься до сортів які нестійкі проти захворювань і шкідників, схильних до вилягання та осипання.

Для зменшення втрат потрібно вибирати поля за родючістю і рельєфом, високоякісно підготовляти землю, правильно використовувати мінеральні та органічні добрива, вибрати раціональну схему посіву, відповідно до агротехнічних вимог доглядати за посівами, своєчасно усувати причини пошкодження зерна при зборі.

Втрати зерна, обумовлені організаційними причинами. Їх можна поділити на такі групи: агрономічні, технічні, природно-господарські, економічні та особисто-професійні.

Агрономічні - неправильний підбір сортів, за їх біологічними властивостями, неправильне визначення термінів збору, недостатня боротьба з шкідниками та хворобами культурних рослин.

Технічні - конструктивні недоліки машин в цілому, або їх окремих робочих органів, незадовільний стан агрегатів, несвоєчасна заміна зношених деталей і т.д. Нераціональні способи збору, порушення оптимальних технологічних регулювань машин, технологічних процесів з різних причин, відсутність потоковості при збиранні врожаю, погана підготовка поля до скошування, неправильна розбивка поля на ділянки.

Природно-господарські - невдалий вибір поля по відношенню до розміщення, рельєфу, родючості, затягування строків збирання урожаю, незадовільне обслуговування і забезпечення складальних агрегатів паливом, водою, транспортними засобами, низьким контролем якості робіт.

Економічні - система оплати роботи, що не враховує зацікавленості всіх працівників у зниженні втрат зерна.

Особистісно-професійні - низький кваліфікаційний рівень працівників та їх безграмотність у виборі оптимальних режимів роботи і регулювання.

Відділ реалізації:

(067) 537-38-57

(044) 221-32-23

ТОВ «Агротехніка-Плюс» тел.: (067) 537-38-57

SelhozTehnika © 2023