Збір пшениці при несприятливих умовах

Прибирання пшениці в негоду

Несприятливими вважають умови збирання хлібiв, при яких робота збиральних машин з нормальними швидкостями руху i звичайним їx конструктивним оформленням неможлива або призводитъ до значних втрат врожаю.

Такі умови створюються на полях з полеглим, переплутаним, низькорослим, багатоярусним або нерiвномiрним за висотою хлібостоєм, значному засміченні бур 'янами, при надмірній вологостi грунту i погано вирiвнянiй поверхнi, на крутих схилах. Проте, незважаючи на цi ускладнення, головною вимогою залишається недопущення втрат вирощеного врожаю та збереження його високої якостi.

Дообладнання жаток пристроями для збирання вологих і забур’янених хлiбiв. При збираннi вологих і забур'янених хлібів робота різального апарата пов'язана. iз значними труднощами. Вологі бур'яни ускладнюють роботу транспортуючого органа жаток при двофазному збираннi. Стебла рослин і бур'яни затягуються під верхню вітку конвеєра з боку різального апарата iз боку вітрового щита, що призводить до порушення нормальної роботи.

За однофазного способу збирання таких хлiбiв виникають труднощi в роботі молотарки і копнувача. Обмолочене зерно важко виділити з вороху, виникають додаткові втрати його в половi і соломi. Рослинна маса, що надходить у копнувач, не сходить повністю з його днища при відкриваннi клапана.

На відміну вiд полеглих i низькорослих, вологi засмічені хлiба рекомендується скошувати на високому зрiзi, в цьому випадку втрати зерна будуть меншi.

Пiдвищити якicть роботи жатки за таких умов можна ретельнішим регулюванням, збільшенням швидкостi руху ножа, правильним вибором робочої швидкостi руху агрегату, своєчасним очищенням робочих органів вiд намотаних на них стебел, а також застосуванням деяких технічних прийомів.

У цьому випадку перш за все необхiдно правильно налагодити рiзальний апарат. Не дозволяється перевищувати допустимі зазори в різальних парах, а також мiж притиск ними лапками і ножем жатки.

Для запобiгання намотуванню рослин на ексцентриковий механізм унiверсального мотовила його слід встановлювати так, щоб він знаходився з лівого боку в зоні перекриття захватів жатки на другому і наступних робочих проходах. У такому положенні ексцентриковий механізм майже не торкається стебел.

Відділ реалізації:

(067) 537-38-57

(044) 221-32-23

ТОВ «Агротехніка-Плюс» тел.: (067) 537-38-57

SelhozTehnika © 2023