Збір полеглих хлібів

Збір полеглих хлібів

Перед збиранням поле розбивають на ділянки так, щоб довша сторона була спрямована впоперек або під кутом 45 градусів до напрямку вилягання. Полеглі хліба треба збирати в найстисліші терміни, оскільки запізнення призводить до ще більших ускладнень. На засмічених ділянках найбільш доцільно збирати двофазним способом, а сухий і чистий від бур'янів полеглий хліб - однофазним.

При роботі агрегату на ділянках з хлібами, полеглими вліво відносно напрямку руху агрегату або назустріч йому, бувають великі втрати зрізаних колосків, оскільки стебла рослин зрізуються два рази (біля основи колоска і біля стебла). У першому випадку колоски зрізуються з крайніх стебел на незібрані площі, в другому - планки мотовила діють впоперек стебел, не' заходять у полеглий хлібостiй і тому нахиляють колоски ближче до поверхні ґрунту нижче лінії зрізу.

Багато не зрізаних колосків залишається при роботі агрегату на ділянках, де хліба вилягли в напрямку руху агрегату. В цьому випадку мотовило діє впоперек стебел, погано підхоплює дуже полеглі, проковзується і зминає їх. Тому частина стебел не піднімається і не зрізується, особливо при високому зрiзi.

Не зрізані колоски залишаються на полі під час роботи із затупленим ножем різального апарата, особливо, при збиранні забур'янених хлібів, і при неправильному регулюванні польового подільника.

Великі втрати врожаю за жаткою при полеглості хлiбостою вправо відносно напрямку руху агрегату. Якщо стебла розташовані до напрямку руху агрегату під кутом 45…60 градусів, збирати можна лише проти або впоперек вилягання. За особливо несприятливих умов (дуже забур'янений і полеглий хлiбостiй) збирати треба в одному напрямку - на зустріч виляганню.

Відділ реалізації:

(067) 537-38-57

(044) 221-32-23

ТОВ "Агротехніка-Плюс" тел.: (067) 537-38-57

SelhozTehnika © 2020